AMBALAJ

Çeyrek asırdır “durursak, düşeriz” anlayışı ile sürekli gelişimi kendine ilke edinmiş olan GIPTA, bu kapsamda sert kutular ve mücevher kutuları ile ambalaj sektörüne, uzun bir hazırlık aşamasından sonra ilk kez, 2009 yılında adımını atmıştır.

 

GIPTA, kuyumcu firmalarının kurumsallaşma ve markalaşma süreçlerine destek veriyor, tanıtımlarını sağlayan, öncelikli ihtiyaçları olan ürün ambalajlarında tabuları yıkıyor. Daha kurumsal, yenilikçi ve her firmaya özel tasarımlar yaparak markalaşmalarını sağlıyor. GIPTA, pazara girene değin bu ambalajların yüzde doksanı yurtdışından getirtilmekteydi. Gelen ürünlerin firmaya özel hale getirilmesi çok zor olduğu gibi, çeşit bakımından da bir yeknesaklık oluşmuştu. Ambalajın gücünü sezmiş firmalar bile maliyet gözetmeksizin farklı ürünlere ulaşamıyorlardı. Şimdi GIPTA, malzeme seçeneği, firmalara özel tasarımları ve müşteri odaklı hizmeti ile müşterilerin taleplerini en kısa sürede karşılıyor.

 

GIPTA’nın gücü, miktar gözetmeksizin müşterilerinin taleplerini en iyi şekilde ürün üzerine yansıtarak çok kısa sürede teslim etmesidir.

 

GIPTA sınırsız malzeme seçeneği, imalat bilgi ve deneyimi ile sektöre yeni bir soluk kazandırdı ve bugüne kadar fiyat avantajı nedeni ile uzak doğu ile çalışmak zorunda kalan alıcılara beklentilerinin ötesinde hizmet verebildi. Uzak doğu seyahat masrafları, uzun süren beklemeler, kalite endişeleri, navlun ödemeleri, stok maliyetleri sektör mensuplarının yaşamından çıkıyor. Her alıcı, miktar gözetmeksizin, kendine özel ürünü inanılmaz çeşitlilikteki malzeme seçeneklerinden biri ile bir kaç gün içinde stoklarına alabiliyor. Ayrıca GIPTA, bu bağlamda Türkiye’nin her bölgesindeki müşterilerine hizmet verebilecek geniş ve tecrübeli bir satış ağı sahibidir.

 

GIPTA, yüksek kalitede, estetikte ve dünya standartlarında ürünler yaratarak sektörü dışa bağımlı olmaktan kurtarmıştır.